TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

Dział Dostępności i Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami

Pomoc w sferze Socjalno-Bytowej

Domy Studenckie

Politechnika Wrocławska posiada sieć domów akademickich, ulokowanych w pobliżu uczelni, w tym także przystosowanych dla osób z niepełnosprawnością ruchową.

W chwili obecnej dostępne są akademiki T-6, T-9, T-15, T-17 oraz T-19.

W sytuacjach wyjątkowych istnieje możliwość zakwaterowania osoby z niepełnosprawnością wraz z opiekunem – asystentem. W przypadku złożenia u Pełnomocniczki ds. Osób z Niepełnosprawnościami deklaracji o objęciu opieką osoby z niepełnosprawnościami, zakwaterowanie w domu akademickim może uzyskać student, który z uwagi na obowiązujący regulamin w normalnym trybie takiego miejsca by nie uzyskał.

Więcej informacji na temat Domów Studenckich na stronie Działu Studenckiego oraz na drugidom.pwr.edu.pl

przykładowe pokoje w akademiku oraz elewacja akademika t-22


Gastronomia

Na terenie kamupsu uczelni znajdują się punkty gastronomiczne, dostępne dla studentów poruszających się na wózku (D-20) oraz stołówka w Strefie Kultury Studenckiej.

Aktualne menu stołówki:budynek SKS


Transport

Studenci z niepełnosprawnościami dowożeni na uczelnię przez rodziców lub opiekunów mają prawo do uzyskania zaświadczenia uprawniającego do ulgowych przejazdów środkami publicznego transportu kolejowego i autobusowego (Rozporządzenie ministra infrastruktury z dnia 25 października 2002 roku w sprawie rodzajów dokumentów poświadczających uprawnienia do korzystania z ulgowych przejazdów środkami publicznego transportu zbiorowego; Dz. U. z 2002 r. Nr 175, poz. 1440).

Aby zapoznać się z nowymi zmianami w regulaminie przejazdów i cenach biletów odsyłamy na stronę MPK.


Asystent osobisty dla osób z niepełnosprawnościami

Celem programu jest wsparcie w wykonywaniu codziennych czynności oraz funkcjonowaniu w życiu społecznym osób z niepełnosprawnością. W ramach projektu wsparcie otrzyma 30 osób mających orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, do ukończenia 38 r.ż.


Usługi asystenta mogą polegać na pomocy w dojazdach i wyjściach z domu (nie tylko do pracy), zakupach, załatwianiu spraw urzędowych, korzystaniu z dóbr kultury, a także wykonywaniu czynności dnia codziennego.

Więcej informacji:

 Izabela Rusin, tel. 793 545 078, e-mail: i.rusin@tnm.org.pl

Link do strony projektu: http://www.tnm.org.pl/asystent/

Politechnika Wrocławska © 2024