TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.
Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.
Politechnika Wrocławska posiada sieć domów akademickich, ulokowanych w pobliżu uczelni, w tym także przystosowanych dla osób z niepełnosprawnością ruchową.
W sytuacjach wyjątkowych istnieje możliwość zakwaterowania osoby z niepełnosprawnością wraz z opiekunem – asystentem. W przypadku złożenia u Pełnomocniczki ds. Osób z Niepełnosprawnościami deklaracji o objęciu opieką osoby z niepełnosprawnościami, zakwaterowanie w domu akademickim może uzyskać student, który z uwagi na obowiązujący regulamin w normalnym trybie takiego miejsca by nie uzyskał.
Więcej informacji na temat Domów Studenckich na stronie Działu Pomocy Socjalnej oraz na drugidom.pwr.edu.pl
Na terenie kamupsu uczelni znajdują się punkty gastronomiczne, dostępne dla studentów poruszających się na wózku (D-20) oraz stołówka w Strefie Kultury Studenckiej.
Studenci z niepełnosprawnościami dowożeni na uczelnię przez rodziców lub opiekunów mają prawo do uzyskania zaświadczenia uprawniającego do ulgowych przejazdów środkami publicznego transportu kolejowego i autobusowego (Rozporządzenie ministra infrastruktury z dnia 25 października 2002 roku w sprawie rodzajów dokumentów poświadczających uprawnienia do korzystania z ulgowych przejazdów środkami publicznego transportu zbiorowego; Dz. U. z 2002 r. Nr 175, poz. 1440).
Aby zapoznać się z nowymi zmianami w regulaminie przejazdów i cenach biletów odsyłamy na stronę MPK.
Celem programu jest wsparcie w wykonywaniu codziennych czynności oraz funkcjonowaniu w życiu społecznym osób z niepełnosprawnością. W ramach projektu wsparcie otrzyma 30 osób mających orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, do ukończenia 38 r.ż.
Usługi asystenta mogą polegać na pomocy w dojazdach i wyjściach z domu (nie tylko do pracy), zakupach, załatwianiu spraw urzędowych, korzystaniu z dóbr kultury, a także wykonywaniu czynności dnia codziennego.
Więcej informacji:
Izabela Rusin, tel. 793 545 078, e-mail: i.rusin@tnm.org.pl
Link do strony projektu: http://www.tnm.org.pl/asystent/