Wsparcie dla osób ze szczególnymi potrzebami (w tym z niepełnosprawnościami)

Data: 25.09.2024

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Za chwilę rozpocznie się nowy rok akademicki 2024/2025. W związku z tym, przedstawiamy informacje z jakim wsparciem oraz usługami mogą się Państwo spotkać na Politechnice Wrocławskiej jako osoby ze szczególnymi potrzebami (w tym z niepełnosprawnościami).

1. W Regulaminie Studiów Wyższych, który obowiązuje od 1 października 2024 znalazło się sporo rozwiązań dla Was:

• dostosowanie oraz wydłużenie zaliczeń/ egzaminów (zalecany wpierw kontakt z prowadzącymi zajęcia),
  • urlop dziekański,
  • urlop zdrowotny,
  • wcześniejsze zapisy na zajęcia (już od przyszłego semestru).

2. Każdy Student może starać się o szereg stypendiów, w tym stypendium dla osób niepełnosprawnych.

3. Dział Dostępności i Wsparcia OzN oferuje usługi, które mają ułatwić proces studiowania:

4. Studenci, doktoranci oraz pracownicy PWr mogą skorzystać z naszej bezpłatnej Poradni Psychologicznej, która mieści się na ul. Wróblewskiego 25 (Akademik T-22). Konsultacje trwają około 45 minut, można zgłosić się z każdym tematem. Zapisy odbywają się poprzez aplikację.

Jeżeli napotykacie jakieś problemy, bądź potrzebujecie pomocy to pozostajemy do Waszej dyspozycji. Zapraszamy codziennie od 8:00 - 14:00. Mieścimy się w C-13, pokoje 1.07 oraz 1.09. Można skontaktować się z nami także e-mailowo: pomoc.n@pwr.edu.pl oraz telefonicznie 71 320 4320.