TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

Dział Dostępności i Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami

Wsparcie psychologiczne

W trudnych sytuacjach studenci Politechniki Wrocławskiej mogą liczyć na pomoc zatrudnionych w uczelni psychologów
i psychoterapeutów, którzy zawsze są gotowi uważnie wysłuchać każdego zainteresowanego i doradzić, jak znaleźć wyjście z „dołka”. Uczelnia zapewnia komfortowe warunki rozmowy, pełną anonimowość oraz profesjonalną pomoc psychologiczną w ramach Poradni Psychologicznej i w Centrum Konsultacji Psychologicznych. Aby umówić się na wizytę, należy zalogować się na stronie aplikacji: https://ppp.pwr.edu.pl/#/login. Instruktaż obsługi można znaleźć klikając w link.

Jeżeli masz problemy związane z działaniem aplikacji, spróbuj następujących rozwiązań:

  • odświeżenia strony;
  • logowania z trybu incognito;
  • użycia innej przeglądarki;
  • kontaktu z Działem Dostępności i Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami (należy przesłać zrzut ekranu z błędem): pomoc.n@pwr.edu.pl.

Informacje o poradni w języku polskim, ukraińskim i angielskim

Dodatkowo zamieszczamy listę ośrodków środowiskowej opieki psychologicznej i psychoterapeutycznej z terenu województwa dolnośląskiego, które nieodpłatnie i bez konieczności posiadania skierowania udzielają pomocy psychologicznej i psychiatrycznej dla dzieci i młodzieży.

Fundacja "Twarze Depresji" serdecznie zaprasza do korzystania z  trzech programów bezpłatnej, zdalnej pomocy psychologicznej: pomoc dla dzieci i młodzieży, pomoc dla chorych na raka i depresję, pomoc dla osób dorosłych
z depresją.

Zachęcamy także do skorzystania z pomocy, jaką oferuje Parlament Studentów RP. „Strefa komfortu PSRP” to projekt skierowany do wszystkich studentów z całej Polski polegający na wsparciu psychologicznym. W ramach tej inicjatywy każdy z nas będzie miał możliwość skorzystania z indywidualnej pomocy online oraz wzięcia udziału w webinariach prowadzonych przez specjalistów. Dzięki temu projektowi poznamy odpowiedzi na nurtujące nas często pytania, m.in. w jaki sposób radzić sobie z lękiem, jak produktywnie wykorzystać czas oraz jakie sygnały mogą świadczyć o złym stanie zdrowia psychicznego zarówno naszego, jak i naszych bliskich. Wszystko jest warte rozmowy! Rejestracja odbywa się poprzez stronę internetową: https://wsparciepsychologiczne.psrp.org.pl/rejestracja/

Projekt realizowany w ramach zadania zleconego przez Ministra Edukacji i Nauki. 

Politechnika Wrocławska © 2024