TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

Dział Dostępności i Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami

Poradnia psychologiczna

Uczelnia zapewnia komfortowe warunki rozmowy, pełną anonimowość oraz profesjonalną pomoc psychologiczną. Poradnia znajduje się na terenie akademika T-22 przy ul. Wróblewskiego 25 (osiedle "Wittigowo", przystanek "Tramwajowa"), pok. 6.1, 6.2, 6.3 oraz 6.4.

Zasady działania Poradni Psychologicznej dla Studentów Politechniki Wrocławskiej:

  • Do poradni może zgłosić się każdy, kto jest studentem/doktorantem PWr.
  • Nie ma ograniczeń w tematyce, z jaką można się kontaktować z psychologiem w Poradni. Wszystko, co nurtuje, martwi, utrudnia codzienne funkcjonowanie może być powodem skontaktowania się z nami.
  • Porady udzielane w Poradni oraz prowadzone konsultacje są bezpłatne.
  • Liczba wizyt w Poradni zależy od potrzeb zgłaszającej się osoby i możliwości specjalisty.
  • Spotkanie konsultacyjne trwa 45 minut i daje możliwość wspólnego przyjrzenia się kłopotom, które sprowadzają studenta/doktoranta oraz zastanowienia się jak można danej osobie pomóc (żaden problem nie jest zbyt mały, by się nim zająć).
  • Jeżeli nie będziesz mogła/ mógł zjawić się na konsultacjach, prosimy o odwołanie wizyty jak najszybciej. Najlepiej do 24 godzin przed spotkaniem, wtedy jest szansa, że skorzysta ktoś inny.
  • W ramach Poradni PWr. nie prowadzimy psychoterapii.

Regulamin Poradni znajduje się tutaj.

Rezerwacja wizyty:

W celu umówienia się na spotkanie należy zapisać się poprzez aplikację (po zalogowaniu się przez SSO, loginem i hasłem studenckim) na konsultację do jednego ze specjalistów:

Możliwa jest konsultacja w następujących formach: stacjonarna, na platformie ZOOM, e-mailowa, telefoniczna (po uprzednim wysłaniu bezpośrednio do psychologa prośby o jego numer telefonu). Rodzaj konsultacji wybierany jest
w momencie zapisu poprzez aplikację.


Informacje o specjalistach w Poradni:

MICHAŁ ROŻKO - psychoterapeutaMichał Rożko

Nazywam się Michał Rożko. Z wykształcenia jestem psychoterapeutą i filozofem oraz kandydatem w Polskim Towarzystwie Psychoanalitycznym. Jestem pomysłodawcą i współzałożycielem poradni psychologicznej dla studentów przy PWr i pracuję w niej jako psychoterapeuta od 2005 r. Oferuję Państwu spotkania, na których możemy wspólnie pochylić się nad Państwa kłopotami i zastanowić nad tym jak można pomóc. W swojej praktyce spotykam się z szerokim spektrum kłopotów emocjonalnych moich pacjentów. Uważam, że nie warto zwlekać ze zwróceniem się po pomoc gdy się cierpi. Niekiedy już sama decyzja o wizycie u specjalisty jest istotnym wewnętrznym ruchem, który daje nadzieję. A rozmowa może dać oparcie, inną perspektywę i pomoc w rozumieniu siebie.


MONIKA LASSOTA-GOLEC - psychologmonika_lassota-golec.png

Nazywam się Monika Lassota-Golec. Jestem psychoterapeutką i  psychologiem z ponad 10-letnim doświadczeniem zawodowym. Ukończyłam studia psychologiczne na Uniwersytecie Wrocławskim oraz Szkołę Pomocy Psychologicznej i Psychoterapii w Ośrodku Edukacji Psychologicznej we Wrocławiu, przygotowującą do niesienia profesjonalnej pomocy psychologicznej oraz psychoterapeutycznej. Posiadam bogate doświadczenie w pracy ze studentami oraz osobami z niepełnosprawnością.

Specjalizuję się w pomocy osobom, które przeżywają:

  • trudności emocjonalne (obniżony nastrój, lęk, napięcie i inne stany emocjonalne, z którymi trudno sobie poradzić),
  • problemy w relacjach z innymi ludźmi (w związku, rodzinie, pracy),
  • niskie poczucie własnej wartości, brak asertywności i pewności siebie,
  • trudności w radzeniu sobie ze stresem,
  • trudności z adaptacją do nowej sytuacji,
  • kryzys związany ze zmianami życiowymi, utratą poczucia sensu, wartości,
  • trudności związane z doświadczeniem niepełnoprawności, choroby przewlekłej.

PATRYCJA CIECHANOWICZ - psycholog, psychoterapeutapatrycja_ciechanowicz.jpg

Nazywam się Patrycja Ciechanowicz. Jestem psychologiem, psychoterapeutą i antropologiem kulturowym. Od wielu lat zajmuję się pomocą psychologiczną oraz psychoterapią i bliskie jest mi towarzyszenie studentom w momentach doświadczania różnego rodzaju cierpienia. Zachęcam do podjęcia spotkań, w czasie których będziemy mogli wspólnie przyjrzeć się przeżywanym przez Państwa trudnościom i możliwym sposobom ich rozwiązania.

Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz Sekcji Naukowej Psychoterapii PTP.

UWAGA! Prosimy o umawianie sie do jednego wybranego psychologa lub psychoterapeuty.

Pamiętaj, że w każdej sprawie można zwrócić się po pomoc i radę do Pełnomocniczki Rektora ds. Osób z Niepełnosprawnościami oraz pracowników DDO. Jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 14:30 w bud. C-13, pok. 1.09. Szczegółowe informacje związane ze stanem zdrowia kandydata na studia, bądź studenta są traktowane jako poufne i mogą być udostępniane przez Pełnomocniczkę Rektora ds. Osób z Niepełnosprawnościami jedynie Władzom Uczelni.

Politechnika Wrocławska © 2024