TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

Dział Dostępności

Poradnia psychologiczna

Uczelnia zapewnia komfortowe warunki rozmowy, pełną anonimowość oraz profesjonalną pomoc psychologiczną. Poradnia znajduje się na terenie akademika T-22 przy ul. Wróblewskiego 25 (osiedle "Wittigowo", przystanek "Tramwajowa"), pokoje 6.1, 6.2, 6.3 oraz 6.4.

Zasady działania Poradni Psychologicznej dla Społeczności Politechniki Wrocławskiej:

  • Do poradni może zgłosić się każdy, kto jest studentem/ doktorantem/ pracownikiem PWr.
  • Nie ma ograniczeń w tematyce, z jaką można się kontaktować z psychologiem w Poradni. Wszystko, co nurtuje, martwi, utrudnia codzienne funkcjonowanie może być powodem skontaktowania się z nami.
  • Porady udzielane w Poradni oraz prowadzone konsultacje są bezpłatne.
  • Liczba wizyt w Poradni zależy od potrzeb zgłaszającej się osoby i możliwości specjalisty.
  • Spotkanie konsultacyjne trwa 45 minut i daje możliwość wspólnego przyjrzenia się kłopotom, które sprowadzają studenta/doktoranta oraz zastanowienia się jak można danej osobie pomóc (żaden problem nie jest zbyt mały, by się nim zająć).
  • Jeżeli nie będziesz mogła/ mógł zjawić się na konsultacjach, prosimy o odwołanie wizyty jak najszybciej. Najlepiej do 24 godzin przed spotkaniem, wtedy jest szansa, że skorzysta ktoś inny.
  • W ramach Poradni PWr. nie prowadzimy psychoterapii.

Regulamin Poradni znajduje się tutaj.

Rezerwacja wizyty:

W celu umówienia się na spotkanie należy zapisać się poprzez aplikację (po zalogowaniu się przez SSO, loginem i hasłem studenckim) na konsultację do jednego ze specjalistów:

Możliwa jest konsultacja w następujących formach: stacjonarna, na platformie ZOOM, e-mailowa, telefoniczna (po uprzednim wysłaniu bezpośrednio do psychologa prośby o jego numer telefonu). Rodzaj konsultacji wybierany jest
w momencie zapisu poprzez aplikację.


Informacje o specjalistach w Poradni:

MICHAŁ ROŻKO - psychoterapeutaMichał Rożko

Nazywam się Michał Rożko. Z wykształcenia jestem filozofem, psychoanalitykiem i superwizorem w Polskim Towarzystwie Psychoanalitycznym oraz International Psychoanalytical Association. Jestem pomysłodawcą i współzałożycielem poradni psychologicznej dla studentów przy PWr i pracuję w niej jako psychoterapeuta od 2005 r. Oferuję Państwu spotkania, na których możemy wspólnie pochylić się nad Państwa kłopotami i zastanowić nad tym jak można pomóc. W swojej praktyce spotykam się z szerokim spektrum kłopotów emocjonalnych moich pacjentów. Uważam, że nie warto zwlekać ze zwróceniem się po pomoc gdy się cierpi. Niekiedy już sama decyzja o wizycie u specjalisty jest istotnym wewnętrznym ruchem, który daje nadzieję. A rozmowa może dać oparcie, inną perspektywę i pomoc w rozumieniu siebie.


MONIKA LASSOTA-GOLEC - psychologmonika_lassota-golec.png

Nazywam się Monika Lassota-Golec. Jestem psychoterapeutką i  psychologiem z ponad 10-letnim doświadczeniem zawodowym. Ukończyłam studia psychologiczne na Uniwersytecie Wrocławskim oraz Szkołę Pomocy Psychologicznej i Psychoterapii w Ośrodku Edukacji Psychologicznej we Wrocławiu, przygotowującą do niesienia profesjonalnej pomocy psychologicznej oraz psychoterapeutycznej. Posiadam bogate doświadczenie w pracy ze studentami oraz osobami z niepełnosprawnością.

Specjalizuję się w pomocy osobom, które przeżywają:

  • trudności emocjonalne (obniżony nastrój, lęk, napięcie i inne stany emocjonalne, z którymi trudno sobie poradzić),
  • problemy w relacjach z innymi ludźmi (w związku, rodzinie, pracy),
  • niskie poczucie własnej wartości, brak asertywności i pewności siebie,
  • trudności w radzeniu sobie ze stresem,
  • trudności z adaptacją do nowej sytuacji,
  • kryzys związany ze zmianami życiowymi, utratą poczucia sensu, wartości,
  • trudności związane z doświadczeniem niepełnoprawności, choroby przewlekłej.

PATRYCJA CIECHANOWICZ - psychologPatrycja Ciechanowicz - zdjęcie portretowe, w kształcie koła

Nazywam się Patrycja Ciechanowicz. Jestem psychologiem, psychoterapeutą i antropologiem kulturowym. Od wielu lat zajmuję się pomocą psychologiczną oraz psychoterapią i bliskie jest mi towarzyszenie studentom w momentach doświadczania różnego rodzaju cierpienia. Zachęcam do podjęcia spotkań, w czasie których będziemy mogli wspólnie przyjrzeć się przeżywanym przez Państwa trudnościom i możliwym sposobom ich rozwiązania.

Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz Sekcji Naukowej Psychoterapii PTP.


Mateusz Kur

MATEUSZ KUR - psycholog (dedykowany także pracownikom i pracowniczkom PWr)

Nazywam się Mateusz Kur. Z wykształcenia jestem psychologiem i antropologiem kulturowym. Interesuje mnie człowiek w ujęciu holistycznym, co pozwala mi w pracy terapeutycznej łączyć różne modalności na gruncie poznawczym, emocjonalnym oraz pracy z ciałem. Obecnie kształcę się w nurcie Psychoterapii Integratywnej (Wrocławski Instytut Psychoterapii) oraz Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Bliska jest mi tematyka osób z niepełnosprawnościami w tym osób Niesłyszących (udzielam wsparcia w języku migowym). Wieloletnie doświadczenie w pracy z obcokrajowcami poparte biegłą znajomością języka angielskiego oraz kierunkiem studiów pozwala mi swobodnie poruszać się w tematyce wsparcia osób z odmiennego niż polski, kręgu kulturowego.

Mam doświadczenie w zakresie:

  • wsparcia psychologicznego osób w kryzysie,
  • pracy ze stresem oraz zarządzania emocjami,
  • pomocy z znalezieniu drogi do osiągnięcia zamierzonego celu – rozmowy wspierające (coaching),
  • pracy z dziećmi i młodzieżą z szeroko rozumianej pieczy zastępczej,
  • prowadzenia rozmów / wsparcia w języku migowym,
  • prowadzenia szkoleń / warsztatów,
  • psychoedukacji,
  • rozwiązywania problemów w relacjach (praca, rodzina, związki),
  • poszukiwania rozwiązania w sytuacjach konfliktowych z wykorzystaniem metody NVC (Nonviolent Communication).

UWAGA! Rekomendujemy umawianie sie do jednego wybranego psychologa lub psychoterapeuty.

Pamiętaj, że w każdej sprawie można zwrócić się po pomoc i radę do Pełnomocniczki Rektora ds. Dostępności oraz pracowników Działu Dostępności. Jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 14:00 w bud. C-13, pok. 1.08 oraz 1.09. Szczegółowe informacje związane ze stanem zdrowia kandydata na studia, bądź studenta są traktowane jako poufne.

Politechnika Wrocławska © 2025