TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.
Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.
Na uczelni bywają sytuacje trudne. Czasem wynikające z błędów w komunikacji, braku informacji o specjalnych potrzebach, osobistych troskach, czy w kwestiach spornych, wymagających mediacji i znalezienia takiego rozwiązania, które będzie bezpieczne i dobre zarazem dla obu stron. Wszystko oczywiście w ramach obowiązującego prawa i zasad, na jakich funkcjonuje uczelnia. Dotyczyć to może zarówno studentów jak i kadry dydaktycznej. W takich i wielu innych sytuacjach pomocny może być psycholog, który udzieli odpowiedniego wsparcia.
W ramach projektu „Politechnika Nowych Szans” uruchomione zostało Centrum Konsultacji Psychologicznych i Mediacji.
Centrum udziela wsparcia w ramach wspólnego projektu Politechniki Wrocławskiej oraz "Twoich Nowych Możliwości" - Stowarzyszenia na Rzecz Równego Dostępu do Kształcenia.
Oferuje ono:
spotkania mogą się odbyć w języku polskim, języku angielskim lub w języku migowym.
Aby możliwe było zachowanie dyskrecji oraz pełnej poufności omawianych spraw, spotkania umawiane są bezpośrednio z psychologiem prowadzącym Centrum. Kontakt możliwy jest w dni robocze pomiędzy godziną 9:00 a 16:00.
Spotkanie z Panem Mateuszem Kurem należy umówić:
Spotkanie z Panią Anetą Zarzeczną należy umówić:
MATEUSZ KUR - psycholog
Nazywam się Mateusz Kur. Z wykształcenia jestem psychologiem i antropologiem kulturowym. Interesuje mnie człowiek w ujęciu holistycznym, co pozwala mi w pracy terapeutycznej łączyć różne modalności na gruncie poznawczym, emocjonalnym oraz pracy z ciałem. Obecnie kształcę się w nurcie Psychoterapii Integratywnej (Wrocławski Instytut Psychoterapii) oraz Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Bliska jest mi tematyka osób z niepełnosprawnościami w tym osób Niesłyszących (udzielam wsparcia w języku migowym). Wieloletnie doświadczenie w pracy z obcokrajowcami poparte biegłą znajomością języka angielskiego oraz kierunkiem studiów pozwala mi swobodnie poruszać się w tematyce wsparcia osób z odmiennego niż polski, kręgu kulturowego.
Mam doświadczenie w zakresie:
ANETA ZARZECZNA – psycholog
Nazywam się Aneta Zarzeczna. Z wykształcenia jestem psychologiem ze specjalnością kliniczną. Posiadam szkolenia oraz doświadczenie w prowadzeniu terapii krótkoterminowej w oparciu o model Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (BSFT). W swojej pracy korzystam z podejścia integracyjnego, odpowiadając na oczekiwania i potrzeby klienta. Posiadam doświadczenie w pracy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi w szczególności z osobami z niepełnosprawnością oraz osobami uzależnionymi.
Udzielam wsparcia psychologiczne w zakresie:
Information on Center for Psychological Consultation and Mediation in English