TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.
Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.
Data: 30.01.2025
29.01.2024 na zaproszenie dyrektorki Departamentu Różnorodności Społecznej, Barbary Lisiewicz, obie pełnomocniczki rektora: ds. dostępności prof. Katarzyna Jach oraz ds. przeciwdziałania dyskryminacji prof. Anna Borkowska, oraz przedstawicielka Działu Dostępności Agata Jasińska, uczestniczyły w spotkaniu wrocławskich organizacji i środowisk zaangażowanych w kwestie równości i dostępności obywatelek i obywateli naszego miasta.
Departament powstał w zeszłym roku i składa się z trzech biur: Biura Wrocław bez Barier, Biura ds. Równego Traktowania oraz Biura ds. Realizacji Projektów Międzywydziałowych. Cele, które deklaruje dyrektorka, to: dostępność, równość, aktywność. "Będziemy dążyć do tego, aby wszystkie osoby mieszkające we Wrocławiu czuły, że są na równych prawach częścią tej samej społeczności, która nie dyskryminuje, nie wyklucza i sprawiedliwie traktuje każdego bez względu na wiek, płeć, pochodzenie, orientację, wyznanie, stopień sprawności czy status społeczno-ekonomiczny" - deklaruje Barbara Lisiewicz.
Te cele są bliskie naszym uczelnianym prorównościowym i dostępnościowym działaniom, a współpraca z Miastem ma, oczywiście, już swoją historię i wspólne sukcesy. Najbliższe wspólne działania, to m.in. sieciowanie akademickich pełnomocniczek i pełnomocników ds. równości oraz opiniowanie właśnie tworzonej miejskiej strategii integracji osób imigranckich. Te działania inicjuje Biuro ds. Równego Traktowania i jego szefowa oraz pełnomocniczka prezydenta miasta ds. równości Alina Szeptycka.