IV Akademickie Dni Integracji - Wrocław 2022

Data: 09.05.2022

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

W dniach 26-27 maja 2022 r. odbędą się IV Akademickie Dni Integracji – Wrocław 2022. Wydarzenie organizowane jest przez Politechnikę Wrocławską i Stowarzyszenie „Twoje Nowe Możliwości” we współpracy z Radą Ekspertów ds. Kształcenia Studentów z Niepełnosprawnością. Tegorocznym tematem przewodnim wydarzenia będzie „Innowacyjność i standardy w dostępności”.

Pierwszego dnia w ramach konferencji naukowej  (budynek D-21, sala 007) proponujemy trzy panele tematyczne związane z dostępnością w różnych obszarach: Innowacyjne rozwiązania techniczne, Innowacyjne rozwiązania w architekturze oraz Innowacyjne rozwiązania organizacyjne. Konferencję zakończą wspólne obrady Rady Ekspertów ds. Kształcenia Studentów z Niepełnosprawnością oraz Komisji ds. Wyrównywania Szans Edukacyjnych przy KRASP.

Drugiego dnia w czasie warsztatów (budynek L-2) poznamy możliwości laboratoriów wydziału mechanicznego Politechniki Wrocławskiej, nauczymy się korzystać z krzesełka ewakuacyjnego oraz poćwiczymy komunikację w zróżnicowanym zespole. Udział jest bezpłatny.

Szczegółowy program Akademickich Dni Integracji znajduje się na stronie: http://www.tnm.org.pl/rada/akademickie-dni-integracji/program/

Jako wydarzenie towarzyszące chcemy Państwu zaproponować udział w warsztatach „Budowa oraz komunikacja w zespole w asyście koni”, który poprowadzi pani Anna Goleń z Akademii Wojsk Lądowych im. T. Kościuszki we Wrocławiu. Zajęcia odbędą się 3 czerwca w Ośrodku Jeździeckim AWL Raków Wielki. Dojazd do miejsca zajęć jest w gestii uczestnika. Osoby chętne do wzięcia udziału prosimy o zaznaczenie zajęć w formularzu.

Zgłoszenia przyjmowane są na formularzu dostępnym pod linkiem: https://forms.office.com/r/bct5im7uYN w terminie do dnia 20 maja br. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, Organizatorzy zastrzegają sobie prawo wcześniejszego zakończenia naboru.

Informujemy Autorów chętnych do złożenia artykułów naukowych w ramach konferencji, że termin ich złożenia upływa 30 września 2022, a wcześniejsze złożenie może przyspieszyć ich publikację.

Serdecznie zapraszamy.

Baner IV Akademickie Dni Integracji, konferencja naukowa i warsztaty. Temat: Innowacyjność i standardy dostępności. 26-27 maja Politechnika Wrocławska. Na dole loga organizatorów i patronaty.